Zwiększający się ruch samochodowy, zakorkowane ulice, brak miejsc parkingowych to tylko niektóre z problemów komunikacyjnych dotykających mieszkańców każdego większego miasta. Podróżujący do pracy własnym samochodem muszą liczyć się nie tylko z wciąż wydłużającym się czasem dojazdu, rosnącymi kosztami paliwa ale i negatywnym wpływem ich pojazdów na czystość powietrza. Biorąc wszystkie te aspekty pod uwagę wniosek nasuwa się sam – czas przesiąść się na rower.

To, na jaki jednoślad się zdecydujemy będzie zależeć od kilku kwestii. Po pierwsze po jakiej nawierzchni będziemy się najczęściej poruszać. Do wyboru mamy bowiem szeroką gamę rowerów górskich, szosowych, crossowych, turystycznych. Te ostatnie ze względu na największą uniwersalność cieszą się dużym powodzeniem. Gdy już zdecydujemy się na dany typ bardzo ważny będzie dobór odpowiedniego rozmiaru. Oprócz wielkości kół bardzo istotna jest też wielkość ramy. Warto tu zwrócić uwagę, że jej geometria różni się w rowerach damskich i męskich. Dobrze dobrany rower gwarantuje prawidłową postawę podczas jazdy dzięki czemu podróżowanie będzie komfortowe i nie spowoduje urazów.

Kiedy już wejdziemy w posiadanie naszego wymarzonego jednośladu koniecznie trzeba się zaopatrzyć w wyposażenie dodatkowe. Niezbędne minimum to na pewno kask oraz elementy odblaskowe, które zapewnią nam bezpieczeństwo. Ponadto przydatny będzie oczywiście zaczep, który zabezpieczy nasz rower przed kradzieżą. Jeśli w planach mamy krótsze lub dłuższe wycieczki albo po prostu małe zakupy po pracy nieodzowny będzie też bagażnik bądź kosz, w którym przewieziemy dodatkowy bagaż. Przed nieprzyjemnymi niespodziankami uchroni nas pompka oraz mały zestaw naprawczy. Podróżując po zatłoczonym mieście warto też zainwestować w dzwonek.

Rower to nie tylko środek transportu. To styl życia. Sposób na dodatkowy ruch na świeżym powietrzu. A ponieważ idzie wiosna, nie ma wymówek. Wskakuj na rower!