Drive to survive – renesans Formuły 1

Serial Netflixa Formula 1 – Drive To Survive, spowodował niesamowity wzrost popularności tej dyscypliny motosportu na świecie. Formuła 1 od zawsze była uznawana za królową sportów motorowych i jej włodarze raczej nie mogli narzekać na brak zainteresowania kibiców, ale wspomniany serial dokumentalny spowodował napływ fali całkiem nowych kibiców. Jednym słowem ze sportu popularnego Formuła 1 stała się jeszcze popularniejszym.

Kubicomania

W Polsce apogeum zainteresowania wyścigami najszybszych bolidów przypadło na lata 2005-2010, gdy startował w nich jedyny do tej pory Polak, Robert Kubica. W tym czasie wyścigi F1 były transmitowane przez ogólnodostępne stacje telewizyjne (TV4 i Polsat), więc dostęp do oglądania zmagań kierowców był można powiedzieć powszechny.

Transmisje już nie dla wszystkich

Przy obecnym “renesansie” aby śledzić na bieżąco wyścigi nie wystarczy już podstawowy pakiet telewizji kablowej. Prawa do transmitowania całego cyklu Grand Prix ma w Polsce sportowy kanał Eleven. Dostęp do niego wymaga opłacenia dodatkowego abonamentu (ok 15 zł miesięcznie). Pakiet Eleven dostępny jest zarówno w większości popularnych sieci kablowych jak i u internetowych dostawców treści takich jak Player, Polsat Box czy Canal +. Można go również zakupić bezpośrednio na stronie Eleven Sport. Oglądanie wyścigów poprzez odpowiednie aplikacja na komputerze, konsoli, smartfonie czy telewizorze, umożliwia nam korzystanie z dobrodziejstw technologii cyfrowej, a więc zatrzymywanie transmisji, przewijanie, odtwarzanie z opóźnieniem itd. Obecnie, gdy linearna telewizja odchodzi już powoli do lamusa staje się to standardem, aby widz nie był “przyspawany” do ekranu i uzależniony od godzin rozpoczęcia i zakończenia transmisji.

F1 TV Pro – prawdziwy bolid transmisji wyścigów

Dla prawdziwych fanów Formuły 1, którzy dodatkowo są w stanie śledzić wyścigi z angielskim (lub niemieckim, francuskim albo hiszpańskim) komentarzem, doskonałym rozwiązanie będzie wykupienie abonamentów F1 TV Pro. Za równowartość ok 25 zł kibic dostaje pełen dostęp nie tylko do bieżących wyścigów, ale także do ogromnej ilości materiałów dodatkowych i potężnego archiwum video wyścigów historycznych. Mając abonament F1 TV Pro nic nie stoi na przeszkodzie aby móc obejrzeć od początku do końca każdy wyścig począwszy od lat 70 XX wieku. Oglądając natomiast wyścigi bieżące widz może sam wybierać rodzaj kamery z której chce oglądać relację (są dostępne m.in. kamery w kokpitach wszystkich kierowców), śledzić szczegółowe statystyki, pomiary czasów itd.

Formuła 1 to absolutny szczyt możliwości technologicznych inżynierów i konstruktorów, warto więc oglądając wyścigi korzystać także z najnowszych technologii video jakie udostępnia nam usługa F1TV.