Dostępność i różnorodność usług transportowych pozwala na precyzyjne dopasowanie ich do konkretnych potrzeb. Bardzo dużą popularnością w tym zakresie cieszy się zwłaszcza usługa najmu samochodów. W tym kontekście nierzadko pojawia się pytanie o możliwość wynajęcia na minuty samochodu dostawczego.

Czym jest wynajem samochodów na minuty?

Zastanawiając się nad tym, czy wynajem samochodów dostawczych na minuty w ogóle wchodzi w rachubę, warto dowiedzieć się, na czym dokładnie polega tego typu usługa. Funkcjonuje ona w największych miastach w Polsce. Zasada jej działania jest bardzo prosta. Usługodawca udostępnia klientom oznakowane swoim logo auta, które są zaparkowane w bazach w rozmaitych częściach miasta. Dzięki aplikacji stworzonej przez Panek CarSharing wynajęcie auta w tej właśnie formule jest jeszcze prostsze. Cała usługa jest bowiem obsługiwana z poziomu aplikacji – bez konieczności odwiedzania wypożyczalni.

Czy da się wynająć samochód dostawczy na minuty?

Flota operatorów omawianej usługi składa się w głównej mierze z nowoczesnych i dobrze wyposażonych samochód przystosowanych do jazdy po mieście. Niemniej wspomniana powyżej firma umożliwia swoim klientom także wynajem aut dostawczych na minuty, ale pod pewnymi warunkami. Trzeba przede wszystkim być użytkownikiem aplikacji od jakiegoś już czasu i wydać w niej określoną kwotę. Jest to informacja, która z pewnością ucieszy w szczególności przedsiębiorców, ponieważ to oni znacznie częściej niż osoby prywatne korzystają z samochodów dostawczych.

Wynajem aut na minuty z aplikacją – o czym pamiętać?

Decydując się na wynajem auta na minuty, należy pamiętać o paru istotnych kwestiach. Aplikacja jest niezbędna do uruchomienia samochodu i zakończenia usługi, służy także do sprawdzania dostępności pojazdów oraz zgłaszania ewentualnych nieprawidłowości. Zarejestrowanie konta klienta jest równoznaczne z akceptacją warunków najmu. Kluczowymi czynnikami wpływającymi na wysokość opłat z tego tytułu są czas przejazdu oraz pokonany dystans.